Познати

Пред 20 години: Како изгледале Светлана и Мики Црнокрак на свадбата (ФОТО)

Светлана и Мики Црнокрак вчера прославија 20 годишнина од брак.

По тој повод Мики на својот Фејсбук профил сподели фотографија од нивната свадба. Тие се присетија на убавиот ден, 11 октомври далечната 1997 година и една фотографија од сега.

Мики и Светлана како да не стареат, па од фотографиите, речиси и да нема некоја голема разлика во изгледот.

Брачниот пар Црнокрак имаат две ќерки, Моника и Нина.

Извор: Вистина.мк