Познати

Позира топлес: Ќерката на Мајкл Џексон повторно ги шокира фановите (ФОТО)

Манекенката сподели фотографија на која позира без градник, додека на неа лежи куче. Слично фотографија таа имаше објавено и порано, а тогаш објасни како заговара враќање во природата.

 

19 годишната Парис Џексон на социјалните мрежи објави фотоградија со куче. Не би било ништо необично доколку миленичето не лежи на нејзините голи гради.

Слично селфи таа имаше објавено и порано, а тогаш таа се пресмета и со “хејтерите“.

bby

A post shared by Paris-Michael K. Jackson (@parisjackson) on

-За оние кои прашуваат зошто заговарам голотија. Тоа е движење кое го нарекувам „враќање во природата“, „истражување на слободата“ и „како да бидеш поздрав“. Некои дури кажуваат дека тоа е и филозофија. Голотијата е она што не прави нас луѓе, а тоа ме поврзува со мајката природа. Секогаш сум гола кога сум во градината. Тоа не е потребно да го поврзувате со сексуалноста, на начин на кој тоа го прават холивудските ѕвезди и медиумите, напиша таа под фотографијата.

Неодамна изјави дека сака да ги промени стандардите на убавината кои ги наметнува модната индустрија.

-Не сум совршена. Имам целулит, стрии, лузни и акни. Човечко битие сум. И не влегувам во малите броеви од дијазнерската облека, вели таа.