Познати

По тешката борба: Серена Вилијамс ја објави првата фотографија од ќеркичката (ФОТО)

Тенисерката Серена Вилијамс само неколку недели по породувањето сподели фотографија од својата ќеркичка на Инстаграм.

 

-Запознајте ја Алексис Олимпија Оханијан Јуниор!, напиша таа под фотографијата, со што го објави и името на девојчето.

Таа додаде дека Алексис имала 3 килограми кога се родила и дека мајката и ќерката поминале шест дена во болница пред да си заминат дома.