Познати

По петти пат таа е прогласена за најубава жена на светот

Магазинот Пипл ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена, а ова е петти рекорден пат таа да биде избрана од овој магазин.

Четириесет и девет годишната актерка претходно ја доби оваа титула во 2010, 2005, 2000 и 19991 година.

Робертс, добитничка на Оскар за „Ерин Брокович“ од 2000 година рече дека поласкана од одлуката на Пипл.

roberts

Ова е 28-пат како овој магазин одбира најубава жена на светот, а во новото издание, Робертс ќе се најде на насловната страница.

#juliaroberts 👸💛

A post shared by Julia Roberts 🔹 (@juliafroberts) on

#juliaroberts 😎

A post shared by Julia Roberts 🔹 (@juliafroberts) on