Познати

Обожавателките не се баш задоволни: Марко „фатен“ со згодна бринета (ФОТО)

На Инстаграм почна да кружи фотографија од фудбалерот на Јувентус, Марко Пјаца во прошетка атрактивна бринета, а како парот се држи за рака може да се заклучи дека таа е негова нова девојка.

 

Марко Пјаца, 22 годишниот фудбалер на италијанскиот великан и хрватски репрезентативец важи за миленик на поубавиот пол. Талентираниот фудбалер приватниот живот го крие како змијата нозете,но за неговиот љубовен статус го издадоа социјалните мрежи.

🔙🏆 ___ #markopjaca #mp20 #mpfp #juventus #finoallafine #forzajuve #friends

A post shared by Marko Pjaca | Juventus (@markopjacaofficialfp) on

Имено на Инстаграм почна да кружи фотографија од Пјаца во прошетка со атрактивна бринета, а како парот се држи за раце многу веднаш заклучија дека таа е девојка на фудбалерот.

💑💞| Marko & Marija😊 ___ #markopjaca #mp20 #mpfp #juventus #finoallafine #forzajuve

A post shared by Marko Pjaca | Juventus (@markopjacaofficialfp) on

Девојката наводно е студентка на физиотерапија од Загреб, Марија Павичиќ, а ако може да суди по коментарите, обожавателките не се претерано среќни што нивниот миленик е очигледно зафатен.