Познати

„Ништо не ми оди од рака“- Ана Николиќ со емотивна порака после разводот

Популарната пејачка Ана Николиќ неодамна се развела од раперот Стефан Ѓуриќ Раста, а оттогаш ретко се огласува на социјалните мрежи. Спак пејачката се труди да размислува само позитивно.

Таа на својот Инстаграм профл објавила порака и се заблагодарила на својата мајка.

-Мајка – најтешка улога на светот. Не можев ни да замислам што значи тој збор. Оваа жена денеска полни 60 години! Себеси илјада пати сум си рекла: „Сѐ ќе правам поинаку кога јас ќе бидам нечија мајка“, но тоа не миоди од рака и секако, баш сѐ исто ќе правам и знам дека ќе погрешам. Те сакам мамо и среќен роденден – порачала Ана.