Познати

Нема да им верувате на очите: Осамна фотографија од младоста на Панчо од ДНК што ќе ве насмее до солзи!

Панчо и Андреј од ДНК покрај по песните и одличната атмосфера што ја прават на настапите, познати се и по шегите што знаат да ги кажат за себе на сметка на својата висина.

Но верувале или не, Владимир Блажев односно Панчо во средношколските денови тренирал кошарка. Тој се потсети на една стара фотографија оф 1997 година каде позира во дрес.

Секогаш шеговитиот Панчо одлучи преку социјалните мрежи да ги предизвика врвните македонски спортисти како Перо Антиќ, Владо Илиевски, Дамјан и Војдан Стојановски и да им понуди засилување во МЗТ.

Спиете ли мирно?, ги запраша тој нашите спортски асови уште еднаш посочувајќи на неговата висина Vs. неговата спортска определба од младоста – кошарката.

1panco

Извор: Вистина.мк