Познати

Љубовта прави магии: Без Никол беше просечен тенисер, со неа стана трет на светот… (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Пред нешто повеќе од година дена Димитров беше дури 40 тенисер на светот. Премалку за тенисер со силен потенцијал, па следеа промени на сите полиња…

Бугарскиот тенисер, 26 годишниот терен е вистински фраер, тука нема никакво сомнение, што на теренот, но изгледа уште повеќе надовр од него.

Имено, во финалето на лондонскиот Мастерст го победи Белгиецот, Давид Гофин со 7:5, 4:6 и 6:3 и така стана прв дебитант, по Алек Коретја, кој во првиот настап веднаш го освоил завршниот Мастерст.

Григор тука освои 1.500 бодови што го однесе на третата позиција на АТП листата, а ја заработи и максималната награда од 2,5 милиони долари.

Кој не би заплакал од среќа?

Но, пред нешто повеќе од година дена Димитров беше дури 40 тенисер на светот. Премалку за тенисер со силен потенцијал и нешто мораше да се промени.

-Со добар пристап, добри луѓе во опкружувањетои квалитетна поддршка, се може да се постигне. Ниту една цел не е недостижна, беше пораката на Димитров после освојувањето.

Целеше на две особи. Прв беше тренерот Даниел Валверду, кој со него работи една година, а за животната среќа се погрижи пејачката ѕвезда Никол Шерцингер.

Прекрасната американската пејачка и актерка е во врска со бугарскиот тенисер од почетокот на 2016 година и тоа е една од причините за толкавиот напредок на Димитров.

Покрај тоа, Григор е познат како голем со заводник и во спортот, беше во врска со една од најубавите тенисерки, Марија Шарапова.

Инаку, тој неделата е потежок за 2,5 милиони долари.

Не му е лошо, поготово што сега му следи одмор од напорната тениска сезона.

About last night…

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on

Lady in Red💃🏾

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on

From Russia with Love 💋

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on

So honored to sing the US National anthem today at #twickenham for #NFL #GiantsvsRam in sunny #London 🙌🏽🇺🇸🏈🎤

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on

Moments before performing with @andreabocelliofficial tonight…always such an honor. Dress by @labourjoisie

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on

#wakesurfing as the #sunsets 🌅🙏🏽

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on

#Xfactor #launch #letsgo 🙌🏽💃🏽

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on