Познати

Лејди Гага ја отвори душата, принцот Вилијам ја тешеше: Бев во депресија и се срамев да разговарам со пријателите и семејството (ВИДЕО)

Популарната пејачка Лејди Гага и британскиот принцот Вилијам ги изненадија сите откако вчера на фејсбук страницата на кралското семејство беше објавено видео од нив двајцата како комуницираат преку видео врска.

Prince-William-Lady-Gaga-Heads-Together-Duke-of-Cambridge-oktosay-rape-793141

Двајцата разговараа за менталните болести, депресијата и алкохолизмот, а преку разговорот ги охрабруваат сите и имаат за цел да ја подигнат свеста кај луѓето со ментални болести.

Војводата од Кембриџ ја покани поп пејачката отворено да учествува во кампањата за ментално здравје насловена како „ок е да кажеш“ (ok to say), откако таа минатата година во отворено писмо откри дека била во тешка депресија.

На кампањата се приклучија и принцот Хари и принцезата Кејт Мидлтон, принцот неодамна во едно слично видео призна дека бил на работ на нервен слом откако ја загубил својата мајка, принцезата Дајана и порача дека никој не треба да се срами и затвора во себе туку да се советува и разговара со најблиските за да се надмине проблемот.