Познати

Ќерката на Алегри ќе им донесе среќа: Сексапилната Валентина ќе го „чува“ Јувентус вечерва на Камп ноу (ФОТО)

Ќерката на Масимилијано Алегри допатува во Барселона и вечерва ќе биде најжешката навивачка на екипата која ја предводи нејзиниот татко.

 

liga-sampiona-torino-fudbal-juventus-barselona-valentina-psz-foto-instagr-1492542841-1162233

Атрактивната Валентина вечерва ќе се обиде да му донесе среќа на Јувентус во вечерашниот четврт финален меч во Лигата на шампионите против Барселона.

Фудбалерите на „старата дама“ вечерва во (20:45) ќе ја бранат предноста од (3:0) стекната во првиот меч во Торино, а на Камп ноу ќе биде и убавата италијанка која ќе се обиде да го бодри клубот на чие чело е нејзиниот татко.

r2rvd0

Ќерката на Алегри стана миленичка на навивачите на Јувентус не само поради страстите со кои таа ги следи мечевите на Јувентус, туку и поради убавината и сексапилните фотографии кои редовно таа ги споделува на социјалните мрежи.

1457018951_valentina_allegri_juventus

1

2

liga-sampiona-torino-fudbal-juventus-barselona-valentina-psz-foto-instagr-1492542849-1162231