Познати

ФОТО: Серена Вилијамс е бремена, крај на кариерата?

Најдобрата тенисерка во светот Серена Вилијамс (35) на социјалните мрежи денес објави дека е бремена.

 

Тенисерката која освои шест од последните 10 Гренд слема фотографијата ја објави со опис „20 недела“ јасно алудирајќи на бременоста.

serena-vilijams-bremena

Вилијамс оваа година го освои Австралија Опен и тоа беше нејзината рекордна 23. Гренд слем титула.