Познати

ФОТО: Погледнете го новиот дом на Анџелина Џоли, вреден неверојатни 25 милиони долари

Славната холивудска актерка Анџелина Џоли откако се разведе од Бред Пит одлучила да почне целосно нов живот. За ништо да не ја потсетува на минатото, таа одлучила и да купи нов дом во кој ќе живее со своите шест деца.

Фотографиите од пространиот замок веќе се појавија во странските медиуми, а станува збор за имот вреден неверојатни 25 милиони долари, кој претходно бил во сопственост на Сесил Демил, еден од основачите на филмската индустрија.

andzelina-21-520x316

Палатата е изградена со далечната 1913-та година, се наоѓа во затворен парк каде живеат многу познати ѕвезди од калибарот на Џоли.

andzelina-22-520x318

За да ги задоволи потребите на Анџелина и децата, куќата има 6 спални соби, дури 10 бањи, простран салон и надворешен базен…

andzelina-26-520x318