Познати

ФОТО: Победничката на „Пинкови ѕвездички“ предизвика лавина коментари со новиот изглед

Сите се сеќаваме на Марија Сердар. Победи во првата сезона на детскиот музички натпревар „Пинкови ѕвездички“ и продолжи да се занимава со музика.

Марија, на своите обожаватели на друштвените мрежи им покажа колку се променила од натпреварот, па досега, а трансформацијата е сериозна. Иако има 16 години, Марија повеќе не изгледа како мало девојче, туку пораснала во преубава девојка.

Коментари и лајкови притистигаат на нејзините профили на социјалните мрежи секогаш кога ќе објави фотографија, а најмногу комплименти добива за нoвиот изглед.