Познати

ФОТО: Орландо Блум најде замена за Кети Пери- достојна или сепак не?

Веста за раскинувањето на врската меѓу Орландо Блум и Кети Пери ја изненади целата јавност, но само неколку дена подоцна, се чини, дека актерот веќе нашол утеха во друга.

Имено, во последно време, глумецот се поинтензивно се дружи со ѕвездата на „Дневникот на вампирите“, Нина Добрев.

– Се познават веќе некое време и се повеќе од пријатели, но засега се е одлично, вели неименуван пријател на двојката за списанието „Пипл”.

nina

Сепак, иако двајцата присуствуваа на музичкиот фестивал Коачела, тие таму не дојдоа заедно.

Глумецот познат по улогите во „Пиратите од Карибите“ и „Господар на прстените“, беше во придружба на непозната пријателка, додека пак Нина дојде со свое друштво.