Познати

ФОТО: Моника Белучи во црн комбинезон фасцинираше во Кан

На Азурниот брег во Кан започна 70-тото издание на Кански филмски фестивал.

Домаќинка на престижниот фестивал е Моника Белучи која достојно зачекори на црвениот ќилим заводливо позирајќи им на бројните фоторепортери.

52-годишната Италијанка облечена во црн комбинезон со впечатлив брош, мамеше воздишки.