Познати

ФОТО: Карлеуша и Цеца се облекоа во исто, фановите започнаа “војна“ на која подобро и стои

Познато е дека најголемите српски ѕвезди Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша не се најдобри пријателки, но и дека се конкуренција една на друга.

Tие облекоа исти костими, а на социјалните мрежи фановите започнаа „војна“ и  побрзаа да искоменитрат на која подобро и стои.

На еден настап во Данска, Цеца носеше бел костим со кој ги воодушеви фановите.

eeee

Во слична креација, Јелена Карлеуша се појави во Ѕвездите на Гранд, а таа и како нејзината колешка доби многу лајкови на социјалните мрежи.

jk-1

Погледнете го настапот на Цеца.

Што мислите на која подобро и стои?