Познати

ФОТО: Гомез и го зеде момчето на Хадид, манекенката ја блокираше на Инстаграм

Мега популарниот пејач The Weeknd во ноември раскина со својата девојка Бела Хадид. Свежо разделениот пар се сретна на шоуто на Викторија Сикрет, а меѓу нив сеуште имаше хемија.

Сепак, по се изгледа дека Абел Тесфјал чие уметничко име е The Weeknd, ја преболе згодната манекенка бидејќи TMZ објави папарцо фотографии од него и Селена Гомез во љубовен занес.

selena-the-weeknd.gif1 selena-the-weeknd.gif2 selena-the-weeknd.gif3

Гомез и The Weeknd се фотографирани како тазе вљубени гулапчиња, таа го прегрнува нежно а потоа и се бакнуваат.

Извори велат дека  The Weeknd имал симпатии за Гомез подолго време и за неа сметал дека е ислучително талентирана и секси.

selena-the-weeknd

Минатата година двајцата заедно настапија на шоуто на Викторија Сикрет, па најверојатно тука се родил и жарот.

Откако фотографиите излегоа во јавноста, Хадид веднаш ја отследни Селена Гомез од Инстаграм, но сеуште го следи поранешното момче.

selena-bella

selena-bella.png1Дали следи одмазда и обид за преземање на момчето, останува да видиме.