Познати

ФОТО: Анабела брз градник и речиси гола на „Пивофест“ во Прилеп

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е синоќешната страшна атмосфера која владееше во градот под “Марковите Кули”.

Она што се случуваше синоќа е одлика на голем спектакл и доказ дека фестивалот во Прилеп е најголемото и најмасовното случување во државата.

На фестивалската сцена настапија Елена Велевска, Анабела и Харис Џиновиќ, а присутните гости имаа што да видат.

После настапот на домашната фолк ѕвезда, на сцената во екстра летно, жешко издание застана балканската дива Анабела. Со двете танчерки кои ја придружуваа, Анабела ja “запали” сцената.

Во продолжение уживајте во галеријата која ја објави порталот Маркукуле.мк.

DSC_0235

DSC_0236

DSC_0239

DSC_0244

DSC_0245

DSC_0247

DSC_0249

DSC_0254

DSC_0264

DSC_0267

DSC_0269

DSC_0272

DSC_0286

DSC_0287