Познати

ЕМОТИВНО: Вака Мина му го честиташе роденденот на својот татко Жељко Јоксимовиќ! (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ деновиве го прослави својот роденден, а по честитката од Северина доби уште една која го привлече вниманието на јавноста.

На пејачот од срце му честиташе ќерката Мина, која ја доби од првиот брак со сопругата Весна, со фотографија постара од две децении.

1kerka

На фотографијата Мина го слави својот трети роденден додека татко и гордо гледа во неа.

-Среќен роденден, тато!, напиша таа.

2kerka

Вистина.мк