Познати

Беше мис на Србија, се откажа од титулата за да се омажи за братот на Емина Јаховиќ: Денес има три деца и изгледа вака! (ФОТО)

Дина Џаконовиќ во 2005 беше избрана за мис на Србија и Црна Гора, но убавицата од Нови Пазар избра поинаков пат. Неколку месеци подоцна таа се откажа од титулата и се омажи за познатиот кошаркар Мирсад Туркџан.

Дина и Мирсад беа во брак шест години. Имаат три деца, а се разведоа во 2012 година.

a1

Дина остана во одлични односи со сестрата на Мирсад, пејачката Емина Јаховиќ.

a2

Дина денес има 30 години и изгледа феноменално!

a3

a4

a5

Извор: Вистина.мк