Музика

ВИДЕО: Oва е хрватската евровизиска песна

Хрватската радиотелевизија годинава одлучи нивната земја на „Евровизија 2017“ да ја претставува Жак Худек.

zak

Да ги брани боите на својата земја беше долгогодишна желба на хрватскиот музичар, кој денеска ја промовираше песната со која ќе настапи во Киев.

Худек ќе пее и на англиски и на италијански, во поп-стил и оперски. Слушнете ја „My friend“.