Музика

ВИДЕО: „Една е мајка“ на Елена Велевска ја расплака дијаспората

Фолк пејачката Елена Велевска неуморно работи на нови песни, паралелно се подготвува за турнеја во Австралија, а деновиве преку интернет каналот Јутјуб и социјалните мрежи го претстави спотот за „Една е мајка“.

Видеото е во реализација на ИН продукција, додека песната е авторско дело на Гоце Костовски.

„Песната која ја расплака дијаспората“, напиша Елена во описот на видеото за емотивната песна која сега доби и визуелна приказна.

Погледнете: