Музика

Јелена Розга: Од денес напладне „Не пијем, не пушим“ (ВИДЕО)

Денес, вторник 11 април 2017 година, точно на пладне, на својата Фејсбук страница хрватската и регионална поп дива Јелена Розга го претстави спотот за песната „Не пијам, не пушам“.

Тоа е четврт сингл и видеоспот  од  нејзиниот последен албум „Модерна жена“, кој и понатаму останува најпродаван албум во Хрватска уште од почетокот на годината кога и се појави на дискографскиот пазар.

1rozga

„Не пијам, не пушам е еден од оние песни кои знаат да го обојат живеат во најубавите бои. Има толку заразна, мелодијата и позитивен текст. Сигурна сум дека ќе ви се допадне, и  постојано ќе ја имат в глава и ќе ја потпевнувате.  Видеото е во чест и со посвета на еден од моите омилени спотови Зависник од љубов (Addicted to love) на Роберт Палмер, кој остави голем белег во моето детство. Има нешто магично, нешто волшебно во тоа видео и јас сакав да го обединам со оваа емоција и позитивна енергија со која зрачи оваа моја песна и се надевам успеавме во тоа“ – изјави Розга специјално по повод промоцијата на видеото.

2rozga

Инаку песната е дело на авторскиот брачен тандем Хуљиќ, Тончи ( музика) и Вјекослава (стихови). Видеото го режираше Дарио Радушин, кој воедно ги изработи и фотографиите.  Шминката за Розга во спотот е дело на Саша Јоковиќ, а фризурата на фризерскиот салон Франиќ.

Погледнете и слушнете што се пее и за што се работи во „Не пијем, не пушим“ на Јелена Розга:

Вистина.мк