Филм

Моника Белучи пристигна во соседството: Актерката одлично се чувствува на Балканот (ФОТО)

Моника Белучи попладнево пристигна на Аеродромот Никола Тесла во Белград.

84499-monika foto marko djokovic (9)_86ff_400x400

Славната актерка пристигна во Србија по повод премиерата на филмот „На млечниот пат“ каде што таа глуми  со Емир Кустурица, а во филмот таа ја игра главната улога.

Премиерата е закажана за вечерва, а на аеродромот во Белград актерката ја пречекаа новинарите за кои таа беше расположена.

monika foto marko djokovic (1)_1000x1000

-Благодарам за пречекот, одлично се чувствувам тука во Белград, но и на Балканот и се радувам за вечерашната премиера, накратко изјави Моника за српските медиуми.

84498-monika foto marko djokovic (2)_8579_400x400