Филм

ФOTO: Џорџ Клуни „фрлен“ во сенка од својата неодолива бремена сопруга

Бремената Амал Клуни, која е адвокат за човекови права синоќа го придружуваше својот сопругот на церемонијата посветена на францускиот филм во Париз.

Не се случува често Џорџ Клуни да е во сенка, но ѕвездата ветеран оваа вечер бил засенет од убавината на неговата бремена жена Амал.

amal1

Клуни на оваа церемонија беше награден со престижната награда César d’Honneur. Актерот во својот говор ја пофали неговата сопруга:

„Нема ден, да не сум горд што сум твој сопруг”, изјави Клуни за Амал.

amal2

Оваа двојка наскоро очекува близнаци, на што се многу среќни и возбудени.

amal4

amal3