Скопје

Трајановски: Секогаш со поддршка за Вардар

-Секогаш со поддршка за Вардар, нашиша на својот ФБ профил скопскиот градоначалник Коце Трајановски.

Ракометарите на Вардар го совладаа Нант 27:23 (14:10) во второто коло во Лигата на шампионите.