Вести

Зимска идила во македонските ски центри: Маврово и Попова Шапка утрово под снег (ФОТО)

Како што веќе најавија метеоролозите есента иако календарски пристигна пред месец дена веќе деновиве може вистински да се почувствува.

Денес дожд ја зафати речиси целата територија на Македонија, а снег има на повисоките планини како и најпознатите ски центри.

Утрово снег имаме во Маврово и Попова Шапка, а температурата таму е 0 целзиусови степени.