Вести

Зголемен интензитет на сообраќајот, нема задржувања на граничните премини

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

 

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.