четврток, 22. март 2018. Вести денес: 103
home Вести

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери  во Собрание на Република Македонија.