Вести

Република: Насилници од СДСМ со ножеви упаднале во централниот штаб на ГРОМ во Карпош (ВИДЕО)

Активисти на СДСМ вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ кој се наоѓа на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Теодосиј Гологанов во скопски Карпош.

 

Насилниците со тупаници и шамари физички  го нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, Стевче Јакимовски. Според информациите биле употребени и ножеви и лисици.

Во моментов пред штабот на ГРОМ врие од полиција.