Вести

Расте паниката кај СДСМ во Кавадарци: Членови на партијата се степале меѓусебно, па пијани искршиле штаб на Јанчев

Како наближува изборниот ден, така расте нервозата и паниката во кавадаречкиот огранок на СДСМ. Соочени со иzвесниот пораз во недела, симпатизери на СДСМ вчеравечер најпрво се степале меѓусебно, а пoтоа демолирале еден од инфо центрите на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев во Кавадарци.