Вести

МОРБИДНО: Член на СДСМ сликан со погребен венец за Илчо Захариев (ВИДЕО)

Црната кампања на СДСМ го достигна дното во пресрет на вториот круг од локалните избори. Член на СДСМ и еден од најблиските соработници на кандидатот на СДСМ, Благој Бочварски е сликан со погребен венец за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и штипски градоначалник, Илчо Захариев.