Вести

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

 

Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените.

pozar-3

Очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот.

bar

bar-1

bar-2

Просториите кои се зафатени од големиот пожар се од Институтот за социолошки и политичко-правно истражување при УКИМ, Скопје.

gori-1

gori-2

1

pozarna

2

3

4

 

pozar-3

pozar-2

 

Нашата екипа е на терен и очекуваме повеќе информации наскоро.