Вести

ФОТО: Жените направија македонско знаме од цвеќиња пред Собранието

Десетиот протестен марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ е во знакот на жената, по повод празникот 8-ми март.

zname1

Жените со цвеќиња го нацртаа македонското знаме пред Собранието.

знамес

Граѓанската иницијатива веќе десетти ден одржува масовни мирни протести низ градовите во Македонија поради тиранската платформа, направена од Премиерот на Албанија, Еди Рама.

zname3  zname1  zname2