Вести

ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

veles3

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на Македонија.

veles veles1 veles2  veles4