Освежено 15:25:59
Четврток, 31 Јули 2014
Вести денес: 128

Доцна синоќа познатиот пејач од дуото Дуле и Коки, Душан Љубисављевиќ, починал на скопските клиники, дознава Пресс 24 од болнички извори.

dule

Сеуште нема информации во какви околности настапила смртта кај пејачот.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Спонзорирани линкови

makedonija povikuva 300x250
Oglas Grad-Skopje 04
Shopping Medium Rectangle1
Black Up 300x250