Освежено 10:38:23
Вторник, 29 Јули 2014
Вести денес: 43

На Google Play маркетот од денес е достапна и Kurir.mk апликација за Андроид, со која на корисниците на овие смарт телефони им овозможува преглед на целокупната содржина од порталот, вклучувајќи ги бројните видео прилози и фотографии.

Kurir-Android-500

Навигацијата на самата апликација е едноставна. На почетната страница се наоѓаат последните и најважните вести, додека во горниот дел на екранот се наоѓаат останатите категории.

Посебно ја издвојуваме рубриката Репортер преку која читателите можат директно да учествуваат во уредување и креирање на содржини за Курир преку испраќање  на свои фотографии, видео записи или стории директно до нашата редакција.

Апликацијата е изработена од швајцарската компанија Click Attack AG, која е водечка регионална мобилна огласувачка мрежа, веќе присутна и на македонскиот пазар.

Апликацијата е достапна за мобилните уреди кои работат на Андроид верзија 2.1 и понова, а можете да ја симнете од Google Play.

Спонзорирани линкови

makedonija povikuva 300x250
Oglas Grad-Skopje 04
servisen-centar-kadis
tri-krusi-2014
Shopping Medium Rectangle1
Black Up 300x250

Избор на уредникот

ВИДЕО: Крушево од една извонредна перспектива

News image

Bo изминатиов период имавме можност да отидеме и да го снимаме градот на некогашната К...

ВИДЕО: Прекрасни снимки од Скопје кои ќе ве воодушеват

News image

Airview.mk  e компанија која за прв пат во Македонија го промовира воздушното сни...

ВИДЕО: Мајмунчето Лука ги освојува сите посетители на ЗОО

News image

Oмилениот член во скопската Зоолошка градина мајмунчето Лука ги краде погледите и ги о...