Хроника

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Околу пет хектари борова шума изгореле вчера во атарот на неготинското село Тимјаник, соопшти полицијата.

opozarena suma

Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанувањето на пожарот.