Хроника

Огнена престрелка попладнево ја вознемири Македонија, има повредени (ФОТО)

Пукотници попладнево ги вознемирија жителите кои живеат во близина на градската капела во Струмица, објави локалниот портал strumicadenes.mk.

 

Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно лице со прострелна рана во градниот кош веднаш е пренесено во медицинскиот центар во Струмица.

-Нашата екипа беше на лице место каде полициски екипи од СВР СТРУМИЦА не дозволуваат никаков пристап и се во исчекување на екипи од МВР во Скопје. Очевидците кои во тој момент се нашле на местото каде се случил немилиот настан не сакаа да коментират ништо. Тој дел од градот е блокиран за сообраќај и движење и е под силно полициско обезбедување, пишува порталот.

Причините за пукотниците засега не се познати ниту колку лица биле присутни и колку од нив имале огнено оружје.