Хроника

Мртов маж пронајден во Гевгелија

Мртов маж утринава во 7 часот бил пронајден во близина на касарната во Гевгелија.

Според првичните информации од полицијата, починатиот маж имал повреда во пределот на главата.

Утврдено е дека се работи за 41 годишниот Б.Р. од Гевгелија.

Засега не е познато дали се работи за убиство.