Хроника

Исчезна момче од Струга

Полицијата трага по исчезнато момче во Струга.

На 13.09.2017 година во 11:00 часот А.М. (44) од Струга пријавил дека на 12.09.2017 година околу 08:00 часот од неговиот дом во непознат правец се упатил неговиот син А.Ш. (25) од Струга.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.