Хроника

Хорор во Куманово: Брутално го претепал десетгодишниот син

44-годишниот Д.С. од Куманово го претепал десетгодишното синче. Полицијата информира дека минатиот месец околу 18 часот и 30 минути на улицата „Народна Револуција“ во Куманово,  започнал вербална расправија со неговиот десетгодишен син, по што физички го нападнал, нанесувајќи му телесна повреда во пределот на лицето.

Тој ќе одговара за делото.