понеделник, 22. октомври 2018. Вести денес: 106
home Хроника

Брат и сестра останаа без кров на глава- изгоре куќа во битолско

Брат и сестра останаа без кров на глава- изгоре куќа во битолско

Во битолското село Рапеш ноќеска 30 минути по полноќ настанал пожар во куќа сопственост на А.Д. и Б.Д., брат и сестра.

Во пожарот изгорела целата куќа, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.