Освежено 01:02:37
Четврток, 17 Април 2014

Црна хроника

taksist160

Четириесет годишниот Г.К. од Куманово заработил расекотина во левата подлактица откако одбил да превезува патници.

Untitle160

Триесет и три годишен скопјанец вработен во Агенцијата за финансиска поддршка за земјоделство и рурален развој е осомничен дека барал поткуп од 200 евра за да посредува лице преку ИПАРД програмата да д ...

policija-160

Во акција на гостиварската полиција, утрово, откриени и приведени се 12 државјани на Република Албанија, поради нерегулиран престој во земјава.

soob-bitola-500-160

Полицијата го утврди идентитетот на мајката и ќерката кои загинаа вчера во сообраќајната несреќа кај Битола.

soobrakajki-160

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 13 сообраќајни незгоди.

mvrrrrr160

Министерството за внатрешни работи го расчисти нарушувањето на јавниот ред и мир кое се случи со тепачка на ул.Ѓорѓи Капчев, помеѓу З.Л.(1996), К.Л.(1985), С.Л.(1959) и А.Л.(1998) од ул.Ѓ.Капчев(членови на СДСМ) од една ...

soob-bitola-160

Мајка и шест годишно девојче го загубија животот во тешката сообраќајна несреќа која попладнево се случи кај Битола, додека нивната 16-годишна ќерка и сестра се бори за живот. Во несреќата со тешки повр ...

policija-stop160

Девојче на возраст од околу 7 години и покрај обидите за реанимација го загуби животот по тешката сообраќајна несреќа која попладнево се случи кај Битола. Нејзината мајка почина на лице место.

mara-mvr160

Министерството за внатрешни работи во борбата против недозволена трговија со дрога реализираше случај при што запленети се околу 300 килограми марихуана, а од слобода се лишени три лица, македонски држ ...

policija-lenta160

Женско лице е загинато во тешка сообраќајна несреќа која околу 13:10 часот се случила на излезот од Битола.

vlado-janevski-300x250
asseco-see-300x250
caffetin-menstrual-300x250-mk

Избор на уредникот

Започна изградбата германската фабрика „Marquardt GmbH” во Велес

News image

Денес започнаа градежните работи за изградба на фабриката на германската компанија „Ma...

ФОТО: Новиот парк за деца со посебни потреби во Ѓорче, вистинска среќа за малиот Јане

News image

Петгодишниот Јане Велковски сега има место каде да се лула и да игра кошарка иако е во...

Филип- Македонецот со челична волја чиј сон се исполнува

News image

Филип Михајловски ги сплоти хуманите луѓе во Македонија. Со право ќе го наречеме херој...

  • 24 часа
  • 7 дена
  • 30 дена