Освежено 14:03:27
Понеделник, 22 Септември 2014
Вести денес: 97

Црна хроника

ssssiluvacccc160

Полициската станица  Прилеп поднесе кривична пријава против лицето К.К.(28) од Прилеп, заради постоење основано сомнение дека сторител на кривично дело „силување“.

nnapddd-velesss160

На 21 септември 2014 година во Велес на ул.„Кирил Пејчиновиќ“, во куќата во која живеат С.А. и неговата невенчана сопруга Н.К., од страна на Б.И.(45) и неговиот син И.И.(20) извршено е насилство.

dddrvaaaa160

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “злоупотреба на службена положба и овластување“ и “фалсификување или уништување деловни книги“, полициската станица од Струга против А.К ...

soobrakajka-lenta160

Тешка сообраќајна несреќа се случила изутринава на патот во близина на штипските села Долни Балван-Чардаклија, при што тешко е повреден 26- годишниот М.А. од село Оризари.

kuce-avtopat160

Кучиња-скитници предизвикале 4 сообраќајни несреќи вчера во периодот помеѓу 9 часот и 19:30 минути на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје.

padnala-drvooo160

Во Гостивар на ул.„Светозар Пепоски“ бб, додека Б.Е.(1992) од с.Чајле-Гостивар се движела по улицата, и се доближило непознато машко лице кое управувало моторцикл непозната марка и рег.таблици и истото и с ...

vlaevlaee160

Во Порта Влае кај „Зегин“ имало тепачка во која учествувале повеќе лица од Скопје.

boniklajddd160

Во Тетово на ул.„Видео Смилевски Бато“ во близина на маркет „Веро“, вчера од страна на две лица (машко и женско) било извршено разбојништво над Ф.Н.(1963) од Тетово.

soobrakajkaaaa160

Вчера вечер на на раскрсницата на булеварот „Илинден“ пред општата болница 8ми Септември автомобил се забил во бандера.

paridenari160

Половина милион денари се украдени од стан во Битола.

Helen Doron Baner 300x250
Vinoskop-2014-banner
potrebni sme i na makedonija 300x250
inter-al-pin-03
motocross 300x250
AdvMOT300x250
transmet-300x300
BlokMAKS kurir 300x250px-01