Занимливости

Ќе ви застане здивот: Сакал да слета на пистата, а наместо тоа удрил право во дрво (ВИДЕО)

Несекојдневна авионска несреќа се случи во сојузната американска држава Конектикат откако пилотот управувајќи го авионот удри право во дрво.

 

Станува збор за пилотот кој се обидел да слета на аеродромот, но наместо тоа тој удрил право во дрвото и се срушил.

Пилотот за среќа поминал само со мали повреди по своето тело.