Занимливости

Ќе ви го стопли срцето: Додека луѓето се евакуираа од ураганот Ирма, има некој што не ги заборави и животните (ВИДЕО)

Флорида деновиве го живее „новиот“ живот по ураганот Ирма кој ја погоди државата пред само неколку денови.

 

Но она што е интересно освен евакуацијата на пет милионите жители некој помислил и на евакуација на животните.

За овие фламингоси да бидат на сигурно тие мораше да се евакуираат и да одат во строј и да го следат овој човек  се до местото каде беа сместени на сигурно, погледнете.