Занимливости

ФОТО: Вардар се сака и кога се прави свадба!

Првенствениот натпревар меѓу Вардар и Силекс од 4. коло во Првата македонска фудбалска лига го одбележаа и прекрасни моменти во второто полувреме… Неверојатни сцени, ретко видени на нашите стадиони, пренесува порталот Екипа.

Верен навивач на „црвено-црните“ не ја пропушти можноста со својата одбраничка на животот, денешната свадбена церемонија да ја искористи и за фото-сесија на натпреварот на својот Вардар.

Komita - svadba 4

Komita - svadba

Komita - svadba 3

ФОТО: Екипа.мк