Храна и пијалаци

Направете си „Зелена машина“: За три недели килограмите ќе се стопат

Името му е моќно – “зелена машина”, а во него одат само три работи! Ги топи вишокот килограми за три недели.

1  лажиче зелен чај

3 ловорови листови

1 стапче цимет

Подготовка:

Се подготвува многу лесно, ставете околу половина литар вода во тенџере на оган и кога ќе проврие, додадете ги трите состојки. Изгасете ја топлината и оставете ги состојките во топлата вода 15 минути, а потоа процедете ја течноста.

Како се користи?

Треба да испиете три чаши дневно, но чајот не треба да го пиете повеќе од 3 недели! Првата чаша на празен стомак, веднаш штом ќе станете од спиење, втората веднаш по појадокот, а третата навечер, пред да си легнете.

Предупредување:

Овој напиток не треба да го користат бремени жени и доилки.