Хороскоп

Проверете дали сте кошмарна-астро комбинација

Зодијачките знаци може во голема мера да ви помогнат да ја откриете вистинската личност покрај себе. Без разлика на тоа дали верувате во хороскоп или не, постојат одредени комбинации на знаци кои што би можеле да имаат проблеми во врската.

Овен и Рак

Личностите родени во знакот на овен се екстремно енергични и не се согласуваат со знаците кои што се конзервативни и чувствителни, како што се раковите. Иако не се тотални спротивности, врската меѓу овен и рак би била фрустрирачка бидејќи имаат различни приоритети.

Рак и Водолија

Активниот и возбудлив живот на водолиите може да му изгледа привлечно на ракот, но само на почетокот. Оваа врска ќе биде забавна и возбудлива можеби само еден месец, а потоа ќе преовлада личноста на ракот. Тоа на водолиите брзо ќе им здодее и ќе предизвика расправии и неверства.

Лав и Бик

Оваа комбинација најдобро се опишува како „кога незапирливата сила ќе удри во неподвижен предмет“. Ова значи дека се многу тврдоглави и имаат различни приоритети. Лавовите сакаат слава и богатство, а биковите се стабилни и сигурни. Ниту една страна нема да попушти во расправијата тешко да ги прифатат промените. Најдоброто нешто на кое што можат да се надеваат овие два знака е взаемното почитување.

Скорпија и Овен

Овие два знака постојано ќе бидат во судир поради нивната независна природа. Можеби во врската ќе започне со страст, но за кратко време ќе доживее неуспех. Овните сакаат да кокетираат, а скорпиите се љубоморни.

Близнаци и Рак

Оваа комбинација е осудена на неуспех. Исходот никогаш не може да биде добар. Раковите се чувствителни и емотивни, додека близнаците трагаат по чувствителност, посебно додека го зборуваат тоа што го мислат. Раковите се премногу чувствителни да излезат на крај со такви луѓе.

Девица и Лав

Лавовите сакаат да трошат пари, а девиците да штедат. На ваквата врска може да и’ дојде крајот поради несогласувања околу финансиите. Екстравагантниот и опуштен лав може многу лесно да дојде во судир со конзервативната и мирна девица.

Вага и Јарец

Потребата на јарецот да контролира и секогаш да биде по негово најверојатно ќе ја искористи дарежливоста на вагата и нејзината блага природа. Јарците може да имаат променливо расположение и се многу резервирани за разлика од вагите кои се прилично отворени кога станува збор за емоциите. Иако оваа двојка ја чинат целосно различни индивидуалци, може да бидат заедно доколку сакаат да се потрудат.

Бик и Водолија

И оваа комбинација е осудена на пропаст. Биковите сакаат стабилност, а водолиите сакаат да бидат насекаде и го сакаат побрзото темпо. Биковите се доста посесивни што не се поклопува со опуштеноста на водолијата.

Риби и Лав

Рибите се големи сонувачи што е сосема поинакво за ентузијастичката природа на лавот. Потребата за внимание на лавовите кај рибите може да предизвика различни чувства.

Стрелец и Јарец

Стрелците сакаат да се смеат и да го поминуваат времето на добри забави. Јарците се приземни и се меланхолични. Оптимизмот на стрелците може да ги изиритира јарците и поради тоа нивната врска е осудена на неуспех.

Водолија и Скорпија

Авантуристички расположените водолии секогаш бараат возбудување и нешто ново во животот, а скорпиите сакаат посветеност и сигурност. Врската меѓу овие два знака би можела да успее доколку скорпиите од време на време би им оставиле малку простор на водолиите.

Риби и Близнаци

На близнаците им е неопходна целосна слобода. Немојте да ги задевате. На рибите им е потребна стабилност, која близнаците не можат да ја пружат. Рибите сакаат живот од бајките исполнет со љубов и посветеност. Во почетокот рибите и близнаците ќе чувствуваат голема привлечност, но таа со времето ќе исчезне.

Девица и Близнаци

Овие два знака имаат поинаков пристап во поглед на светот. Девиците се сериозни и практични,а близнаците имаат двојна личност и не можат да ја донесат вистинската одлука.