Хороскоп

Дневен хороскоп-Бик

Бик

Работа:

Работните потези ви се одлични, особено ако долго се занимавате со активностите кои моментално ги спроведувате.

Љубов:

Партнерот кој е роден во знакот на Шкорпија или Јарец, моментално не ви одговара. Бидете радикални во своите намери кои сте подготвени да ги спроведете.

Здравје:

Засилени тензии.